• Poznaj Polskę

Szkoła Podstawowa w Jemielnie wzięła udział w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę – edycja jesienna 2022”. Uczniowie mieli możliwość wyjazdu na dwie jednodniowe wycieczki. Pierwsza wycieczka odbyła się w dniu 24.11.2022 r. podczas której uczniowie odwiedzili następujące obiekty:

a/ ExpolraPark. Centrum Aktywnej Nauki.

Młodzież została podzielona na dwie grupy. Klasy IV – VI uczestniczyły w zajęciach pt. „Matematyka w przyrodzie”, a klasy VII – VIII – „Twierdzenie Pitagorasa”.

b/ Zamek Książ.

Uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po zamku przez  przewodnika. Wysłuchali wykładu dotyczącego historii obiektu, obejrzeli prezentację poświęconą temu tematowi. Następnie uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Zamkowe tajemnice”. Na końcu uczestniczyli w quizie elektronicznym sprawdzającym ich wiedzę. Najlepsi z uczestników konkursu zostali nagrodzeni.

Kolejna wycieczka odbyła się w dniu 09.12.2022 r. i tam uczniowie odwiedzili następujące obiekty:

a/ Hydropolis.

Zwiedziliśmy pod opieką przewodnika Centrum Edukacyjne  Hydropolis poświęcone ekologii, wykorzystaniu, stanów skupienia i ciekawostkom związanym z wodą. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia okrętów z różnych epok. Obserwowali pracę urządzeń wykorzystujących siłę wody i obserwowali jak powstaje burza śnieżna.

b/ Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Panorama Racławicka Wrocław.

W czasie lekcji muzealnej prowadzonej przez przewodnika uczniowie poznali historię powstania obrazu i koleje jego losów. Szczegółowo obejrzeli najciekawsze fragmenty dzieła przypominając przy okazji ważne szczegóły wiedzy historycznej.