• "Program polityki zdrowotnej w zakresie zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego"

W roku nowym szkolnym  Szkoła Podstawowa w Jemielnie nawiązała współpracę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego, który będzie realizowany do końca 2025 roku.
    Program zapewnia opiekę i pomoc psychologiczną wykwalifikowanych specjalistów - psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów, wobec osób, które skontaktują się  telefonicznie pod numerem 800 805 600.
    Pomoc psychologiczna skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 lat -  zmagającej się z różnymi trudnościami natury  psychicznej,  ale także zaniepokojonych rodziców i pracowników szkoły.
    Podczas rozmowy telefonicznej pracownik infolinii przeprowadzi wywiad, który pozwoli ocenić potrzeby pacjenta i określić dalszą ścieżkę pomocy psychologiczno-psychiatrycznej, w formie osobistych spotkać ze specjalistą w gabinecie wskazanym podczas rozmowy (Wrocław, Legnica, Wałbrzych lub Jelenia Góra).
    Bezpłatne spotkania trwają około 1,5 godziny, do 3 sesji terapeutycznych. Jeśli wymagana jest dalsza pomoc specjalistyczna wobec dziecka, koordynator programu pomaga rodzicom nawiązać kontakt i ustalić termin wizyty w poradni zdrowia psychicznego lub innej specjalistycznej placówce udzielającej pomocy psychiatryczno-psychologicznej w ramach NFZ.
    Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Jeśli zauważasz jakieś niepokojące oznaki w zachowaniu lub samopoczuciu u swojego dziecka, to możesz uzyskać wsparcie specjalistów, którzy pomogą w powrocie do zdrowia i równowagi psychicznej  bliskiej Ci osoby.
    Zachęcamy do  kontaktu pod numerem telefonu 800 805 600 oraz z psychologiem szkolnym panią Edytą Białek.
    Więcej informacji na stronach https://liblink.pl/45yoU44kti